طراحی سایت تخصصی | سئو سایت هدفمند

اینستاگرام مارکتینگ

اینستاگرام به عنوان دومین پلتفرم پربازدید به یکی از محبوبترین فضاها برای کسب و کارها تبدیل شده است. با وجود یک میلیارد کاربر فعال نمی توان به راحتی از قدرت تأثیرگذاری آن در کسب و کار شما گذر کرد. شاید در سال های ابتدایی افراد به عنوان یک برنامه شبکه اجتماعی عادی آن را در نظر می گرفتند اما هم اکنون به عنوان یک بستری مناسب برای کسب و کارها می شناسند. استفاده از محتوای تصویری در این پلتفرم به منظور فروش محصولات و یا ارائه خدمات می باشد. شما در ابتدا به دنبال جذب مخاطب از این راه می باشید و در ادامه تبدیل آن ها به مشتریان کسب و کار خود که نهایت منجر به افزایش درآمد می شود. روش های مختلفی در راستای اینستاگرام مارکتینگ وجود دارد که شما می توانید بدون صرف هزینه و یا با در نظر گرفتن هزینه ای به اهداف مارکتینگ مورد نظر خود دست یابید. با توجه به امکانات متنوعی که این برنامه در اختیار شما قرار می دهد می تواند به عنوان یک روش بسیار کارآمد باشد. اما نیاز است تا استراتژی مناسب و دانش کافی در این زمینه داشته باشید.

اینستاگرام مارکتینگ
camera-drone-min

fpv

visual effect

vfx

ویدیو خلاقانه اینستاگرام

ویدیو خلاقانه

ویدیو رئال اینستاگرام

ویدیو رئال

موشن گرافیک

موشن گرافیک

عکاسی اینستاگرام

عکاسی

چرا در اینستاگرام بازاریابی کنیم؟

یکی از مزیت های اینستاگرام نسبت به دیگر شبکه های اجتماعی ماهیت بصری آن است. اگر کسب و کاری دارید که می تواند تصویر محصول و یا نتیجه نهایی آن برای مخاطب جذاب باشد، اینستاگرام یکی از بهترین بسترها به منظور نمایش آن محتوا است.

ویدیو و عکس می تواند محتوای مناسبی برای این پلتفرم رسانه اجتماعی باشد اما استراتژی بازاریابی شما در نهایت تعیین می کند که چه نوع محتوایی را منتشر کنید و زمان های مشخص مربوط به این فعالیت چگونه باشد. تعیین استراتژی قبل از ورود مستقیم به یک پلتفرم رسانه اجتماعی بسیار مهم بوده و می تواند شما را در دستیابی به اهداف بسیار کمک کند.

از مهم ترین مزایای مربوط به بازاریابی در اینستاگرام تقویت برند، تعامل بهتر و نزدیک، افزایش دامنه فروش، کمک کننده به کسب و کارهای نوپا، امکان آنالیز، تعداد زیاد کاربران، شناسایی کاربران هدف و امکان بازاریابی هدفمند می باشد.

چرا در اینستاگرام بازاریابی کنیم؟
اینستاگرام مارکتینگ چیست

اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

بازاریابی اینستاگرام به عنوان یکی از راه های مناسب و موثر برای ارتباط گیری با مخاطبان هدف و همچنین بازاریابی با بازدهی بالا می باشد. تعامل در این راه با مشتریان هدف بسیار بالا و می تواند پیشنهادات آن ها را نیز بهتر دریافت و استفاده کند.روش های متنوع و با تأثیرگذاری بالا که باعث شده است برندهای مختلفی از آن استفاده کنند. کافیست در برنامه اینستاگرام یک حساب کاربری ایجاد نمایید در این صورت می توانید به تعداد زیادی از مخاطبان دسترسی داشته باشید. مراحل مربوط به جذب مخاطب در ابتدا با دنبال شدن از سوی کاربران شروع می شود. زمانی که کاربران صفحه شما را دنبال می کنند و فعالیت صفحه برای آن ها نیز نشان داده می شود. در ادامه نیز با دریافت پیام، نظرات، لایک، سیو و اشتراک نیز ادامه می یابد.

شما با کمک برنامه های ویرایشی می توانید محتواهای متنوعی را در صفحه خود به اشتراک بگذارید. این امکان وجود دارد که در داخل برنامه و  همچنین سایر ابزارهای آنالیزی شما بررسی کاملی از وضعیت صفحه خود و کاربران داشته باشید. این آمارها می توانند بسیار به شما کمک کنند و از طریق آن بتوانید استراتژی های مناسبی را تعیین نمایید.حضور در اینستاگرام لزوما به معنای به اشتراک گذاری چندین محتوا در قالب پست و یا استوری نیست و می بایست اقداماتی فراتر از این ها رقم بخورد. در ابتدای راه می بایست صنعت مدنظر به خوبی بررسی و آنالیز شود تا بتوان متناسب آن و خواسته های شرکت برنامه محتوایی حرفه ای را تدوین کرد و متناسب با نوع مخاطبین هدف آن برند محتواها را تولید و به اشتراک گذاشت. 

سایت یا اینستاگرام؟

این سوال از جمله سوالات پرتکرار مشتریان ما هستش که تصمیم گرفته شد تا در اینجا کمی به بررسی آن بپردازیم. برای پاسخ به این سوال می بایست در ابتدای امر نوع کسب و کار و صنعت مد نظر را بررسی کنیم تا بهترین پاسخ را به این سوال بدهیم.

به طور کلی اینستاگرام و به طور کل سوشال مدیاها بدون شک یکی از مهمترین شاخه های دیجیتال مارکتینگ را تشکیل می دهند که در دنیای امروز تاثیرات زیادی را بر روی مخاطبین هدف دارند. از این رو حضور حرفه ای در این زمینه می تواند کمک شایانی را به پیش برد شرکت در راستای افزایش آگاهی مخاطبان از حضور این برند و فروش، مطابق با استراتژی های مجموعه برای رسید به اهداف آن، کند. اینستاگرام و به طور کل سوشال مدیاها بدون شک یکی از مهمترین شاخه های دیجیتال مارکتینگ را تشکیل می دهند که در دنیای امروز تاثیرات زیادی را بر روی مخاطبین هدف دارند. از این رو حضور حرفه ای در این زمینه می تواند کمک شایانی را به پیش برد شرکت در راستای افزایش آگاهی مخاطبان از حضور این برند و فروش، مطابق با استراتژی های مجموعه برای رسید به اهداف آن، کند.

وجه تمایز تیم اینستاگرام رسپینا وب چیست؟

مجموعه رسپینا وب سعی نموده است تا برای تمامی کسب و کار پیشنهادات مناسبی داشته باشد. به همین منظور برای تعیین هزینه مربوط به اینستاگرام مارکتینگ و همچنین استراتژی موفق نیاز است تا جلسه ای برای هماهنگی و شناسایی نیازهای افراد صورت گیرد. اما در این بخش به موارد عمومی که در بخش خدمات اینستاگرام مارکتینگ از سوی مجموعه ویرا صورت می گیرد، بیان می کنیم.

 • راه اندازی پیج بیزنسی در اینستاگرام
 •  شناسایی و جذب مخاطبان هدف
 •  تعیین اهداف برای فعالیت صفحه
 •  اثبات شخصیت برند
 •  تعیین تم خاص برای صفحه اینستاگرام
 •  تولید محتوای مناسب، منظم و براساس آخرین آپدیت ها
 •  ارائه آنالیز و ارزیابی کاربران و همچنین عملکرد صفحه
 •  ارائه پیشنهادات و مشاوره برای بهبود عملکرد صفحه اینستاگرام
 •  لینک سازی مناسب با سایت کسب و کاری
 • تدوین تقویم محتوایی هدفمند
 • افزایش فالوورهای واقعی به صورت کاملا هدفمند
 • ابجاد نقاط تمایز میان برند شما و مابقی رقبا حاضر در صنعت مربوطه
 • انجام تبلیغات هدفمند متناسب با بودجه و اهداف برند شما
ایده اینستاگرام مارکتینگ

فرم درخواست مشاوره اینستاگرام مارکتینگ

فرم درخواست مشاوره رایگان اینستاگرام مارکتینگ

سوالات متداول اینستاگرام مارکتینگ

امروزه برای بازاریابی راه‌های مختلفی وجود داره، اما مهم این هست که با توجه به کسب کارتون بهترین راه‌های تبلیغاتی رو انتخاب کنید. اینستاگرام پر مخاطب ترین شبکه اجتماعی داخل ایران هست که این فرصت رو برای شما ایجاد کرده تا بتونید محصولات و خدمات خودتون رو توی این شبکه معرفی کنید و به فروش برسید. پس از این فرصت قافل نشید.

مدت زمان رسیدن شما به نتیجه دلخواه رابطه مستقیم با مقدار هزینه‌ای داره که میکنید. قطعا هرچی هزینه بیشتری بابت تبلیغات کنید زودتر به درامد میرسید.

این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنید که تبلیغات به تنهایی کافی نیست. برای اینکه نتیجه بگیرید اول باید روی تولید محتوای پیجتون سرمایه گذاری کنید.

مقدار هزینه‌ی لازم بستگی به کسب و کار شما و مقدار زمان مد نظر برای رسیدن به نتیجه داره. مثلا رشد پیج یک رستوران به مراتب هزینه کمتری نسبت به رشد یک پیج فروش جواهرات داره.

استفاده از اینستاگرام برای کسب و کارهای کوچک لازم می باشد. در این فضای رقابتی برای رشد در بین تمامی برندهای قدیمی فعال در حوزه شما نیاز است تا شما یک به روش های جدید روی آورید. در فضایی فعالیت نمایید که تعداد زیادی از مردم وقت خود را در آن سپری می کنند.

به دنبال ایجاد فضایی متفاوت و جذاب در صفحه خود باشید. یکی از حسن های مربوط به اینستاگرام، تغییر با کمترین هزینه است. زمانی که شما در فضای حضوری نیاز به تهیه یک جا با هزینه بالا دارید و همچنین تبلیغات های قدیمی که جامعه هدف عمومی را مورد هدف قرار می دهد. اینستاگرام راه و روش جذابی است تا شما بتوانید با کمترین هزینه فضایی ایجاد کرده که از رقبای با سابقه بالا نیز بیشتر مردم را جذب می کند.

برای رشد برند کسب و کار های کوچک و جدید به راحتی می توانید در این فضا استفاده کنید. همه کاربران مشتاق هستند تا شما را در این بخش مشاهده کنند.

اینستاگرام کانالی بسیار قوی برای دست یابی به مشتریان هدف می باشد. کاربران در طول روز، زمان زیادی را در این فضا صرف می کنند.  براساس آمارها افراد به طور میانگین روزانه ۵۳ دقیقه در اینستاگرام به فعالیت می پردازند. همین موضوع باعث شده است که بعد از فیس بوک دومین شبکه اجتماعی پربازدید در جهان باشد. اما این آمار در این فرق می کند و براساس محدودیت هایی که برای فیس بوک وجود دارد در اینستاگرام حتی می تواند رتبه یک را به خود اختصاص دهد. تنوع تبلیغاتی در این فضا بسیار گسترده می باشد. استفاده از امکانات خود صفحه که شامل پست، استوری، لایو،  ریلز، هشتگ، ورود به اکسپلور و… از مواردی هستند که شما به صورت عادی می توانید استفاده کنید. علاوه بر آن روش های تبلیغاتی متنوعی برای هر کسب و کار نیز وجود دارد، که همگی می توانند هویت بخشی مناسبی را برای یک فعالیت اقتصادی به وجود آورد.

شما هیچ محدودیتی در دسترسی به مخاطبان ندارید و در هر زمان و موقعیتی اگر دسترسی به اینترنت داشته باشید به صفحه شما نیز دسترسی امکان پذیر خواهد بود. این نشان می دهد که اگر دید فعالیت در کل کشور و یا حتی کشورهای دیگر را نیز دارید هیچ محدودیتی شما را احاطه نمی کند. از همه مهم تر در هیچ کدام از فضا تا این حد ارتباط و تعامل بین شما و کاربران وجود نداشته و شما می توانید خیلی راحت و موثر با مخاطبان ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا